Tron (TRX)

2017 yılında Kripto paralarla ilgilenenlerin en çok tercih ettiği ve en çok arkasından sövdüğü ıcolardan biri olan Tron (Trx), Singapur’un Acun Ilıcalısı olan Justin Sun’ın geliştirdiği kriptoparadır. Tron, bazılarına oldukça fazla para kazandırmışken bazılarının ise ocağına incir ağacı dikmiştir.

TRX

Şu anda kısaltması TRX olan Tron’un Türk Lirası bazında fiyatı 0,140616 Tldir. Coinmarketcaptaki sıralaması ise 16 olarak gözüküyor fakat 2017 yılında 4. sıraya kadar çıkmışlığı vardı. O dönemden bu döneme Tron ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri ‘Trx, 1 dolar olacak mı?’ Şu anda HODL ( yapan tüm kriptocuların senelerdir aklındaki soru hala budur. Herkesin umudu Tron’un bir gün 1 dolar olması galiba 🙂 Zamanında ceo Justin Sun’ın Twitterdaki garip tweetleri yüzünden maalesef sürekli dump ve pump yediğinden dolayı güveninini kaybetmişti ama yine de hala kripto piyasasında tutunmayı başardı ve shitcoin olmaktan zar zor kurtuldu.

Yaşattığı onca hayal kırıklığına rağmen yaklaşık olarak günlük 4 milyar TL işlem hacmi bulunmaktadır. toplam arzı 100 milyar tl olan ico’nun 71 milyarı şimdiden arz edilmiştir. 2017 yılından bu yana en yüksek fiyatı 2018 mayıs ayında görmüş. Gördüğü en yüksek fiyatta 2 TL olmuş. O dönemdeki kuru düşündüğümüzde 0.5 doları görmüşlüğü var. O yüzden bir gün 1 doları görmesi çok da imkansız değil.

Troncoin almak istiyorsanız Poloniex ve Binance gibi exchange sitelerine üye olarak trx cüzdanına sahip olup alım satım yapabilirsiniz.