SRM (Serum Coin)

12 Ağustos 2020 tarihinde yani dün öğlen saatlerinde Binance exchange sitesinde coin alım satımı yapanlar küçük çaplı bir şaşkınlık yaşadılar. Bunun sebebi SRM yani Serum Coin’in Binance’da listelenmeye başlaması ve başladığı gibi de birkaç dakika içerisinde değerini tam 15 kat arttırması. Şimdi bakalım SRM, neden bir anca bu kadar kıymete bindi ve kapış kapış alındı.

Serum, oncelikle token olarak değil coin olarak piyasaya sürüldü veSolana blockchain üzerine inşa edilen bir proje olarak coinseverlere tanıtıldı. Toplam arzı 161 milyon olarak belirtilmiş fakat şu an dolaşan arzının ne kadar olduğuna dair bir bildirimde bulunulmamış ama 30 milyon dolaylarında olduğuna dair ifadeler bulunmaktadır. Coinmarketcap sıralamasında şimdilik 2129. sırada bulunsa da bu sıralamayı kısa surede geçecek böyle giderse.

SRM yani Serum coin’in şu andaki değeri 15,23 TL olarak belirtilmektedir. Şu ana kadarki en yüksek değeri de 16,21 TL’dir. Bu değere 13 Ağustos 2020 yani bugün ulaşmıştır. Binance’da listelenmeden önce 11 Ağustos 2020 tarihindeki değeri ise 0.8054 TL’dir. Bir buçuk günde değerini 16 kat arttırmayı başardı. 12 Ağustos 2020 tarihindeki işlem hacmi ise 1.922.293.961 TL olarak belirtilmiştir.

Bu veriler ışığında coinciler tarafından en çok merak edilen konu SRM pump & dump coini mi olacak yoksa gerçekten bu kadar değerlenmeyi hak eden bir coin olarak yoluna devam mı edecek?

Umarız ki Serum’un iki günlük ömründe aramızda balinalara yem olanlar yoktur. Serum Coin (SRM) ve diğer önemli coinlerin alım satımını yapmak için şu anda en çok işlem yapılan ve en güvenilir coin borsası olarak bilinen Binance‘ı tercih etmenizi tavsiye ederiz. Buradan üye olarak coin alım satımı yapabilirsiniz.