Binance’a Nasıl Para Yatırırım?

Binance, bitcoin exchange sitesinde hesabımızı açtık, artık işlem yapmaya başlayacağız ama nasıl? Tabii ki öncelikle hesabımıza para yatırmamız gerekiyor. 2017 yılına göre artık bitcoin hesaplarına para yatırmak hem daha hızlı hem de daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Eskiden önce BTCTURK gibi coin cüzdanlarına para yatırıp sonra exchange sitelerine transfer etmek gerekiyordu çünkü paypal yasaklanmış, Türk kredi kartları ile de ödeme yapma olanağı bulunmuyordu. Bitcoin exchange sitesi, Türk kullanıcısının fazlalığından ötürü sitesini bizlere göre kullanıcı dostu yapmak için bu 3 senede kendisini bir hayli geliştirmiştir. Direkt kredi kartı ile Bitcoin, BNB, Ethereum, Ripple, Ziliqa, Bittorrent ve TetherUS alma olanağı sağlamaktadır.
Binance hesabınıza para yatırmak için ‘Kripto Para Satın Al’ sekmesine tıklayarak Kredi Kartı/Banka Kartı, Nakit Bakiye, Üçüncü taraf ödemeleri’ seçenekleri arasında size en uygun olan seçeneği tercih etmelisiniz. Bu seçeneklerden hangisini tercih ederseniz edin Türk Lirası ile işlem yapma imkanınız bulunmaktadır.
Binance, Mart ayında yapmış olduğu açıklama ile Türk Bankaları arasında yer alan Akbank ile çalışmaya başladıklarını ve Türk Lirası ile Akbank üzerinden para yatırma ve çekme olanağı sağladığını kullanıcılarına duyurmuştur. Akbank’ın Ripple altyapısını bankacılık işlemlerine entegre ederek kullanması sanırım bu exchange sitesi tarafından tercih edilmesinin en önemli sebebi olmuştur.
Kripto para hesabınıza para yatırırken genellikle para yatırma komisyonu ödememektesiniz ama çekim işlemleri esnasında her kripto para için ayrı olarak belirlenen komisyonları ödemeniz gerekmektedir. Örnepin Bitcoin, çekmeniz gerektiğinde en az 0.001 Btc çekmeniz gerekirken ödemeniz gereken komisyon da 0.0004 Btc olarak belirlenmiştir.
Tabii para yatırma işlemleri sırasında banka transferleri için belirli şartlar bulunmaktadır. Örneğin hesabınıza aylık en yüksek 3 milyon TL yatırabilirsiniz. Kimlik doğrulama işlemlerini muhakkak yapmanız gerekmektedir. Para transfer işlemlerini de yalnızca kendi adınıza açılan, size ait olan banka hesapları ile yapabilirsiniz.
Hesabınıza Türk Lirası yatırabilmek için günlük en az yatırabileceğiniz tutar 100 TL, en fazla da 500.000 TL olarak belirtilmiştir. BU işlemleri gerçekleştirirken ekstra bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Banka transferi esnasında açıklama bölümüne yatırma kodunu yazmamanız halinde yatırdığınız tutar 10 tl işlem ücreti kesilerek banka hesabınıza geri gönderilecektir.
Binance para yatırma işlemleri ile ilgili bilinmesi gereken bilgiler bunlardan ibarettir. Bol kazançlarınız olsun. Altcoinleriniz hep yeşil olsun 🙂